Lądowisko Natolin

 •  

   

  Natolin

  Status: Lądowisko prywatne, ewidencjonowane w ULC ( nr 223)

   

  Kontakt: tel. 502 317 438

   

  Współrzędne geograficzne: N51º00´58.8´´ E18º45´15.3´´

   

  Elewacja : 790 ft

   

  Długość pasa : 750 m

   

  Kierunek pasa (geogr.) : 132/312 ( 31-13)

   

  Nawierzchnia: trawiasta

   

  Uwagi : Pas lekko opada na kierunku 13. Przed progiem 13

   

  linia elektryczna ze zdemontowanymi przewodami w osi pasa.

   

  FIS: Kraków informacja 119,275

   

  Ograniczenia: Przed lotem sprawdzić aktywność stref TSA06 B i A

   

   

   

   

   

   

   

 •  II pilots_1.jpg

  W dniu 27 września na Lądowisku Natolin w gminie Lipie odbył się drugi PILOTS – MEETING NATOLIN 2014. Organizatorem pikniku lotniczego tak jak w zeszłym roku był pan Tomasz KAJKOWSKI właściciel firmy ochroniarskiej ALFA SECURITY i ORS NAPOLEON. Miejsce spotkania,  lądowisko z całą infrastrukturą  jak zawsze przygotowane zostały z należytą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły tak aby wszyscy uczestnicy czuli się w tym miejscu miło i bezpiecznie.

  Podczas drugiego  PILOTS – MEETING uczestnicy i zaproszeni goście mogli oglądać różnego rodzaju pokazy i ekspozycje. Zaczęło się od pokazu akrobacji szybowcowej wykonanego przez pilotów Tomasza GNYPA i Mariusza KLECHĘ. Należy wspomnieć, że zespół w składzie samolot GAWRON
   i SZYBOWIEC PUCHACZ przyleciał z lotniska aeroklubowego RUDNIKI (aeroklub częstochowski). Pilotem samolotu był wielokrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym pilot Janusz DAROCHA. Rozpoczęta na wysokości 1200m akrobacja szybowcowa przy oklaskach i podziwie uczestników zakończyła się wzorcowym lądowaniem na płycie lądowiska.

            Pokaz umiejętności dał także pilot wiatrakowca Michał PARKITNY wykonując szereg bardzo efektownych ewolucji w powietrzu.

            W konwencji PILOTS – MEETING odnalazły się również latające modele samolotów
  z napędem elektrycznym i spalinowym, których było kilkanaście i swoimi pokazami umilały wszystkie wolne chwile wykorzystując momenty kiedy przestrzeń nad  pasem startowym była wolna. Wśród „pilotów” – modelarzy prym wiódł Robert MAJEWSKI z Częstochowy.

          Na ekspozycji stałej w hangarze lądowiska Natolin zaprezentowane zostały elementy wyposażenia samolotów współczesnych i z czasów II wojny światowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi , wystawa hełmów lotniczych, uzbrojenia pokładowego samolotów MIG – 21, MIG – 23, SU – 22 i innych. Uczestnicy spotkania mogli także nacieszyć oczy wystawą malarstwa o tematyce lotniczej ręki malarza byłego pilota RAFu. Każdy z obecnych na II PILOTS – MEETING mógł zasiąść za sterami samolotu i śmigłowca w trenażerach.

           W spotkaniu licznie uczestniczyli mieszkańcy powiatu kłobuckiego. Odwiedziło nas ponad 50 różnego rodzaju statków powietrznych z różnych stron polski

          Na tegorocznym meetingu spotkali się piloci szybowcowi, piloci samolotów ultralekkich, piloci wojskowi, spadochroniarze, piloci śmigłowcowi a także  seniorzy lotnictwa.

   

          Na stałe wpisany w kalendarz imprez lotniczych, II PILOTS – MEETING NATOLIN 2014 odbył się w bardzo miłej atmosferze, a organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję spotkania na rok 2015 jako imprezę dwudniową.

 •  

   

   

poprzednia
| 1 | 2 |
następna


Strony www:OSI Go3.pl 2010